Pomáháme motoristům v nouzi!

Jsme tu pro vás NONSTOP:

+420 777 124 077

Časté dotazy

Ptejte se nás na co chcete, my, na co chceme odpovíme.

Jak to, že mají zákazníci nárok na odtahovou službu/asistenční službu zdarma?

Většina pojišťoven působících na českém trhu v oblasti pojištění vozidel, poskytují ke svému „povinnému ručení“, či havarijnímu pojištění asistenční služby ZDARMA. Každá z těchto pojišťoven má svojí asistenční službu. Jelikož je naše firma smluvním partnerem těchto dispečinků asistenčních služeb, mohou naši klienti čerpat přímo od nás tyto služby ZDARMA. V případě, že chcete využít služby zdarma, musíte nás o této skutečnosti informovat předem, již pří telefonické objednávce.

Jak můžete poskytovat služby, za které vám nikdo neplatí?

Za svoje služby si samozřejmě zaplatit necháme. Pokud máte na tyto služby zdarma v rámci služeb ke své pojistce, či asistenční kartě, naší firmě, jako smluvnímu partnerovi za tyto provedené služby zaplatí přímo příslušná asistenční služba, u kterého má zákazník nárok na služby zdarma.

Opravdu mají všichni nárok na odtah / asistenci / vyproštění zdarma?

Všichni rozhodně ne, velká část českých motoristů ano. Každá pojišťovna má jiné podmínky za kterých poskytuje služby zdarma. Některé poskytují odtah vozu zdarma jen při nehodě, jiné i při poruše. K některým pojistkám máte zdarma opravu vozu na místě poruchy, odemčení vozu při zabouchnutí klíčků uvnitř, nebo dovoz PHM, pokud Vám dojde palivo, či výměnu kola při defektu, pokud si zapomenete hever, či klíč na kola, nebo nejde kolo povolit, atd. U některých pojistek jsou právě tyto služby ve výlukách ze služeb zdarma. Záleží na Vaší pojistce a konkrétní situaci. Vše by jste se měli dočíst ve vaší pojistné smlouvě, nebo pojistných podmínkách. Existují dokonce pojistky, které nemají v ceně žádné asistenční služby zdarma. Proto se vždy vyplatí předem zeptat, kolik budete za poskytnuté služby doplácet.

Jak zjistím na jaké konkrétní služby mám nárok zdarma?

Buď se tyto informace dočtete ve své pojistné smlouvě, či pojistných podmínkách, nebo stačí zavolat na 777 124 077 při konkrétní nastalé situaci, kterou potřebujete pomoci vyřešit a zeptat se nás. Obecně se dá říci, že při nehodě má nárok na služby částečně zdarma většina těch kdo mají platné povinné ručení, při poruše část těch kdo má havarijní pojištění a jen malá část těch, kdo mají pouze povinné ručení. Záleží na konkrétní pojišťovně a konkrétním druhu pojištění. Vzhledem k tomu, že pojišťovny poměrně často tyto podmínky mění, nemá cenu zde dnes konkrétně rozebírat podmínky, neboť zítra může být situace úplně jiná. Pokud u dopravní nehody figurujete jako poškození, máte nárok na proplacení služeb spojených s odtahem vozidla, s jeho případným vyproštěním a s půjčením náhradního vozu z povinného ručení vozidla viníka nehody. Poškozeným jsme schopni poskytnout veškeré tyto služby a jejich proplacení si mohou uplatnit u příslušné pojišťovny viníka nehody.

Pokud využiji služby zdarma z titulu pojistky, přijdu o bonus?

O bonus k dané pojistce, ze které čerpáte asistenční služby zdarma, nepřijdete. Jedná se o služby zdarma, jako nadstandardní služby k Vaší pojistce, nikoliv o čerpání pojistky. Některé pojišťovny občas mají tendence zkoušet na zákazníky různé triky a proto je dobré se pro jistotu ještě před využitím služeb zdarma zeptat v daný okamžik u konkrétního případu přímo na asistenční službě.

Můžete mě odtáhnout ze zahraničí do ČR?

Samozřejmě že ano. Pokud nám to naše kapacita dovolí, provádí naše odtahová služba odtahy vozidel běžně po celé Evropě.

Naložíte vozidlo, které je na střeše v lese a má ulomené kolo?

Ano. Nejprve provedeme vyproštění tohoto vozu z lesa, otočíme jej na kola (nebo alespoň na podvozek bez kol, pokud poškozené vozidlo kola momentálně nemá) a pak jej samozřejmě naložíme. Naložíme a odtáhneme vozidlo v jakémkoliv stavu a vyprostíme jej v podstatě odkudkoliv.

Odvezete s odtahovaným vozidlem i jeho posádku?

Spolu s odtahovaným vozidlem samozřejmě odveze naše odtahová služba i jeho posádku. Nutností ovšem je, aby jste při nahlášení požadavku na odtah vozu nahlásili i počet osob, které je potřeba přepravit. Podle počtu osob (2, 4, 6, 8 osob) vyšleme příslušné vozidlo s potřebným počtem sedadel.

Za jak dlouho přijedete na místo nehody / poruchy?

Na váš požadavek, či na požadavek dispečinku vyjíždí naše asistenční služba, nebo odtahová služba prakticky okamžitě, v běžné pracovní době většinou do 15 minut. Pokud se Vaše vozidlo nachází do 25 km od našeho stanoviště, budeme u Vás obvykle od 30 do 45 minut od nahlášení události. Pokud se nacházíte ve větší vzdálenosti, sdělíme Vám předpokládaný čas příjezdu při objednávce odtahu. Jsou samozřejmě i situace, kdy nejsme schopni čas dodržet (např. situace, kdy nám blokuje příjezd k Vám jiná autonehoda, atd). Pokud ovšem taková situace nastane, budeme Vás o ni neprodleně telefonicky informovat a domluvíme si další postup a čas.

Převezete spolu s přepravovanou posádkou i třeba psa, nebo jiné zvíře?

Pokud je Vaše zvíře zvyklé cestovat autem a nebude naše odtahové vozidlo znečisťovat, tak vám samozřejmě vyjdeme vstříc a odtahová služba převeze i vaše zvíře.

Kolik stojí odtah / asistence / vyproštění?

Cenu za konkrétní zásah Vám rádi spočítáme. Cena za jeden kilometr se u odtahu odvíjí především od hmotnosti a velikosti (výška a délka) odtahovaného vozu (osobní auto, nákladní auto, …) a od vzdálenosti odtahu vozu. U vyprošťování se cena určí na místě podle konkrétní situace, náročnosti vyproštění a použití potřebné techniky (naviják, jeřáb, unimog, tatra 815, …). Celkovou cenu za konkrétní odtah Vám rádi sdělíme telefonicky, nebo emailem po obdržení detailních informací (místo naložení a složení, počet osob k transportu s vozidlem, o jaké vozidlo se jedná,…). Cenu za vyproštění jsme schopni určit přesně až podle situace na místě nehody, přibližnou vám sdělíme po zaslání fotek.

Pokud chci odtáhnout vozidlo, musím být na místě nehody / poruchy?

Nemusíte. Jen se musíme domluvit na podrobnostech (kde a kdy má odtahová služba vozidlo nakládat a skládat, kde jsou případně k vyzvednutí klíče a doklady od vozidla, …).

Jaké informace potřebujete vědět při objednávce odtahu / asistence?

Pro odtah vašeho vozu nebo asistenci potřebujeme vědět především: Místo, kde se vozidlo nachází (jeli jsme z … do … a jsme asi tam a tam). Pokud můžete zjistit GPS souřadnice polohy vašeho vozu (třeba z navigace, nebo telefonu), sdělte nám je prostřednictvím SMS, emailem, nebo telefonicky. Velmi tím zpřesníte lokalizaci a zrychlíte příjezd odtahové služby.

Potřebujeme vědět:

  1. Místo nakládky vozidla
  2. Kontakt na osobu na místě (jméno, mobil)
  3. Co se stalo (porucha/nehoda)
  4. Značka, typ, barva a SPZ vozidla (především kvůli odhadu hmotnosti a rozměrů vozidla)
  5. Kolik osob chcete přepravovat s odtahovaným vozidlem.
  6. Kam se vozidlo poveze (adresa servisu / místa složení)
  7. Pokud máte nějaké další přání či dotazy k zásahu (odtahu / asistenci), sdělte nám je předem, abychom vám mohli vyhovět i ve vašich nestandardních požadavcích.

Polohu, kde se nacházíte potřebujeme znát co nejpřesněji. Informace typu „jsem někde v lese na Šumavě“ nám moc práci neusnadní a může velmi prodloužit náš příjezd k vám a prodražit celý zásah. Bohužel i to se někdy stává. Známe ale velmi dobře centrální Šumavu a s vaší lokalizací vám vhodnými dotazy rádi pomůžeme.

Pokud chci využít vaší odtahovou službu, musím si nechat vozidlo opravit u Vás?

Rozhodně to není naše podmínka. Vy jste zákazník a tak určujete, kam se Vaše vozidlo poveze. Pokud nechcete opravit vozidlo u nás, můžeme Vám doporučit jiný servis se kterým mají naši zákazníci dobré zkušenosti, nebo odtahová služba odveze vaše vozidlo tam, kam si řeknete – do vašeho servisu, nebo třeba k vám domů.

Funguje Šumavská asistenční a odtahová služba i v noci a o víkendu?

Šumavská asistenční a odtahová služba funguje NONSTOP. NONSTOP v našem pojetí znamená, že asistenční a odtahová služba funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce běžném a 366 v roce přestupném, za každého počasí (i při sněhové kalamitě). Na rozdíl od některé naší „NONSTOP“ konkurence, nevypínáme telefony po setmění a o víkendu – telefony nevypínáme nikdy. Může se ovšem stát, že budeme v danou chvíli natolik vytíženi, že bude nás dojezdový čas k Vám velmi dlouhý. V takové případě se Vám pokusíme pomoci jinak, pro Vás efektivněji.

Převezete nám při odtahu i děti a zavazadla?

Samozřejmě že ano. Naše odtahová služba se postará o vaše vozidlo, vás, vaše děti i vaše zavazadla. U dětí je podmínkou, aby v případě, že potřebují k přepravě v dané zemi autosedačku, jste tuto sedačku měli a byli schopni ji vyjmout a přendat do odtahového vozidla. Všechna naše vozidla mají sedadla vybavena tříbodovými pásy a některá i ISOfixem. V případě, kdy nemáte možnost dětskou sedačku vyjmout z vozidla (integrované dětské sedačky), musíte nás o této situaci informovat předem, abychom se pokusili sedačky přivést sebou. Děti, u kterých je povinnost použít dětskou sedačku, bez této sedačky v odtahovém vozidle nepřepravujeme!

Odtáhnete naše vozidlo na laně?

Ne, v žádném případě. Na tažení na laně se nevztahují naše pojistky a je nejen značně rizikové, ale i neprofesionální. K tahání druhého vozu na laně není vůbec žádný důvod. Vozidlo vám odtáhneme přímo na odtahové plošině.

Co se stane, pokud moje vozidlo během přepravy poškodíte?

Přepravovaná vozidla máme standardně pojištěná na 2 000 000,- Kč, takže pokud by náhodou došlo k poškození vašeho vozu při přepravě nebo nakládce, bude tato škoda hrazená z naší pojistky. Za celou dobu fungování naší odtahové služby (v letech 2000-2022) došlo z naší strany k takové situaci jen několikrát (jednotky přípqdů) a ve valné většině případů jen k poměrně malému poškození (většinou jen drobné oděrky).

Na střeše mého vozu mám kola/rakev, musím je před odtahem sundat?

Ve většině případů kola ani rakev sundavat nemusíte a je dokonce lepší je na střeše ponechat. Raději nás o této skutečnosti ale informujte už při objednávce odtahu, abychom se na tento fakt případně připravili.

Kam moje vozidlo odtahová služba odveze?

Odtahová služba v podstatě odveze vaše vozidlo tam, kam se spolu domluvíme. Záleží to vlastně jen na vás.

Opravíte mé auto na místě poruchy?

Pokud to povaha poruchy vašeho vozu umožní, tak naše asistenční služba provede opravu vozu na místě poruchy. Samozřejmě, že se nejprve vyptáme na okolnosti, za jakých k poruše došlo a pak předběžně určíme možnou příčinu poruchy a podle toho se společně s Vámi rozhodneme, zda je rozumné, aby k vašemu vozu vyjelo asistenční vozidlo, nebo rovnou vozidlo odtahové služby, které vás odveze do servisu.

Přepravuje vaše odtahová služba i motorky?

Ano, naše odtahová služba přepravuje i motorky a to jak nové, porouchané, tak i havarované. Kromě motorek přepravujeme i zemědělskou, manipulační a stavební techniku. Pro naše zákazníky jsme prováděli i přepravu nadměrných nákladů, obytných domů (mobilheimů), různé stroje, či další speciální práce v terénu.

Odvezete i zahraniční klienty domů (do zahraničí)?

Ano, samozřejmě, naše odtahová služba provádí odtahy po celé Evropě a to jak ze zahraničí do ČR, tak z ČR do zahraničí. Odtáhneme tedy i zahraniční klienty domů.

Nenašli jste odpověď na to, co hledáte? Zeptejte se nás e-mailem nebo telefonicky, SMSkou nebo e-mailem.