Pomáháme motoristům v nouzi!

Jsme tu pro vás NONSTOP:

+420 777 124 077

Časté dotazy

Ptejte se nás na co chcete, my, vám rádi odpovíme.

Můžete mě odtáhnout ze zahraničí do ČR?

Samozřejmě že ano. Pokud nám to naše kapacita dovolí, provádí naše odtahová služba odtahy vozidel běžně po celé Evropě.

Naložíte vozidlo, které je na střeše v lese a má ulomené kolo?

Ano. Nejprve provedeme vyproštění tohoto vozu z lesa, otočíme jej na kola (nebo alespoň na podvozek bez kol, pokud poškozené vozidlo kola momentálně nemá) a pak jej samozřejmě naložíme. Naložíme a odtáhneme vozidlo v jakémkoliv stavu a vyprostíme jej v podstatě odkudkoliv.

Odvezete s odtahovaným vozidlem i jeho posádku?

Spolu s odtahovaným vozidlem samozřejmě odveze naše odtahová služba i jeho posádku. Nutností ovšem je, aby jste při nahlášení požadavku na odtah vozu nahlásili i počet osob, které je potřeba přepravit. Podle počtu osob (2, 4, 6, 8 osob) vyšleme příslušné vozidlo s potřebným počtem sedadel.

Za jak dlouho přijedete na místo nehody / poruchy?

Na váš požadavek, či na požadavek dispečinku vyjíždí naše asistenční služba, nebo odtahová služba prakticky okamžitě, v běžné pracovní době většinou do 15 minut. Pokud se Vaše vozidlo nachází do 25 km od našeho stanoviště, budeme u Vás obvykle od 30 do 45 minut od nahlášení události. Pokud se nacházíte ve větší vzdálenosti, sdělíme Vám předpokládaný čas příjezdu při objednávce odtahu. Jsou samozřejmě i situace, kdy nejsme schopni čas dodržet (např. situace, kdy nám blokuje příjezd k Vám jiná autonehoda, atd). Pokud ovšem taková situace nastane, budeme Vás o ni neprodleně telefonicky informovat a domluvíme si další postup a čas.

Převezete spolu s přepravovanou posádkou i třeba psa, nebo jiné zvíře?

Pokud je Vaše zvíře zvyklé cestovat autem a nebude naše odtahové vozidlo znečisťovat, tak vám samozřejmě vyjdeme vstříc a odtahová služba převeze i vaše zvíře.

Kolik stojí odtah / asistence / vyproštění?

Cenu za konkrétní zásah Vám rádi spočítáme. Cena za jeden kilometr se u odtahu odvíjí především od hmotnosti a velikosti (výška a délka) odtahovaného vozu (osobní auto, nákladní auto, …) a od vzdálenosti odtahu vozu. U vyprošťování se cena určí na místě podle konkrétní situace, náročnosti vyproštění a použití potřebné techniky (naviják, jeřáb, unimog, tatra 815, …). Celkovou cenu za konkrétní odtah Vám rádi sdělíme telefonicky, nebo emailem po obdržení detailních informací (místo naložení a složení, počet osob k transportu s vozidlem, o jaké vozidlo se jedná,…). Cenu za vyproštění jsme schopni určit přesně až podle situace na místě nehody, přibližnou vám sdělíme po zaslání fotek.

Pokud chci odtáhnout vozidlo, musím být na místě nehody / poruchy?

Nemusíte. Jen se musíme domluvit na podrobnostech (kde a kdy má odtahová služba vozidlo nakládat a skládat, kde jsou případně k vyzvednutí klíče a doklady od vozidla, …).

Jaké informace potřebujete vědět při objednávce odtahu / asistence?

Pro odtah vašeho vozu nebo asistenci potřebujeme vědět především: Místo, kde se vozidlo nachází (jeli jsme z … do … a jsme asi tam a tam). Pokud můžete zjistit GPS souřadnice polohy vašeho vozu (třeba z navigace, nebo chytrého telefonu), sdělte nám je prostřednictvím SMS, emailem, nebo telefonicky. Velmi tím zpřesníte lokalizaci a zrychlíte příjezd odtahové služby.

Potřebujeme vědět:

  1. Místo nakládky vozidla
  2. Kontakt na osobu na místě (jméno, mobil)
  3. Co se stalo (porucha/nehoda)
  4. Značka, typ, barva a SPZ vozidla (především kvůli odhadu hmotnosti a rozměrů vozidla)
  5. Kolik osob chcete přepravovat s odtahovaným vozidlem.
  6. Kam se vozidlo poveze (adresa servisu / místa složení)
  7. Pokud máte nějaké další přání či dotazy k zásahu (odtahu / asistenci), sdělte nám je předem, abychom vám mohli vyhovět i ve vašich nestandardních požadavcích.

Polohu, kde se nacházíte potřebujeme znát co nejpřesněji. Informace typu „jsem někde v lese na Šumavě“ nám moc práci neusnadní a může velmi prodloužit náš příjezd k vám a prodražit celý zásah. Bohužel i to se někdy stává. Známe ale velmi dobře centrální Šumavu a s vaší lokalizací vám vhodnými dotazy rádi pomůžeme.

Pokud chci využít vaší odtahovou službu, musím si nechat vozidlo opravit u Vás?

Rozhodně to není naše podmínka. Vy jste zákazník a tak určujete, kam se Vaše vozidlo poveze. Pokud nechcete opravit vozidlo u nás, můžeme Vám doporučit jiný servis se kterým mají naši zákazníci dobré zkušenosti, nebo odtahová služba odveze vaše vozidlo tam, kam si řeknete – do vašeho servisu, nebo třeba k vám domů.

Funguje Šumavská asistenční a odtahová služba i v noci a o víkendu?

Šumavská asistenční a odtahová služba funguje NONSTOP. NONSTOP v našem pojetí znamená, že asistenční a odtahová služba funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce běžném a 366 v roce přestupném, za každého počasí (i při sněhové kalamitě). Na rozdíl od některé naší „NONSTOP“ konkurence, nevypínáme telefony po setmění a o víkendu – telefony nevypínáme nikdy. Může se ovšem stát, že budeme v danou chvíli natolik vytíženi, že bude nás dojezdový čas k Vám velmi dlouhý. V takové případě se Vám pokusíme pomoci jinak, pro Vás efektivněji.

Převezete nám při odtahu i děti a zavazadla?

Samozřejmě že ano. Naše odtahová služba se postará o vaše vozidlo, vás, vaše děti i vaše zavazadla. U dětí je podmínkou, aby v případě, že potřebují k přepravě v dané zemi autosedačku, jste tuto sedačku měli a byli schopni ji vyjmout a přendat do odtahového vozidla. Všechna naše vozidla mají sedadla vybavena tříbodovými pásy a některá i ISOfixem. V případě, kdy nemáte možnost dětskou sedačku vyjmout z vozidla (integrované dětské sedačky), musíte nás o této situaci informovat předem, abychom se pokusili sedačky přivést sebou. Děti, u kterých je povinnost použít dětskou sedačku, bez této sedačky v odtahovém vozidle nepřepravujeme!

Odtáhnete naše vozidlo na laně?

Ne, v žádném případě. Na tažení na laně se nevztahují naše pojistky a je nejen značně rizikové, ale i neprofesionální. K tahání druhého vozu na laně není vůbec žádný důvod. Vozidlo vám odtáhneme přímo na odtahové plošině.

Co se stane, pokud moje vozidlo během přepravy poškodíte?

Přepravovaná vozidla máme standardně pojištěná na 2 000 000,- Kč, takže pokud by náhodou došlo k poškození vašeho vozu při přepravě nebo nakládce, bude tato škoda hrazená z naší pojistky. Za celou dobu fungování naší odtahové služby (v letech 2000-2022) došlo z naší strany k takové situaci jen několikrát (jednotky případů) a ve valné většině případů jen k poměrně malému poškození (většinou jen drobné oděrky).

Na střeše mého vozu mám kola/rakev, musím je před odtahem sundat?

Ve většině případů kola ani rakev sundavat nemusíte a je dokonce lepší je na střeše ponechat. Raději nás o této skutečnosti ale informujte už při objednávce odtahu, abychom se na tento fakt případně připravili.

Kam moje vozidlo odtahová služba odveze?

Odtahová služba v podstatě odveze vaše vozidlo tam, kam se spolu domluvíme. Záleží to vlastně jen na vás. Pokud ale nevíte, kde v nastalé situaci vozidlo složit, odtáhneme jej po dohodě s vámi na naše odstavné parkoviště do sídla naší firmy. Parkoviště je hlídané kamerovým systémem a vaše vozidlo zde může být zaparkované do doby, než se rozhodnete, kam ho přetáhneme, nebo co se s ním bude dít dál.

Opravíte mé auto na místě poruchy?

Pokud to dostupnost potřebných náhradních dílů k opravě a povaha poruchy vašeho vozu umožní, tak naše asistenční služba provede opravu vozu na místě poruchy. Samozřejmě, že se nejprve vyptáme na okolnosti, za jakých k poruše došlo a pak předběžně určíme možnou příčinu poruchy a podle toho se společně s Vámi rozhodneme, zda je rozumné, aby k vašemu vozu vyjelo asistenční vozidlo, nebo rovnou vozidlo odtahové služby, které vás odveze do servisu.

Přepravuje vaše odtahová služba i motorky?

Ano, naše odtahová služba přepravuje i motorky a to jak nové, porouchané, tak i havarované. Kromě motorek a aut přepravujeme i zemědělskou, manipulační a stavební techniku. Pro naše zákazníky jsme prováděli i přepravu nadměrných nákladů, obytných domů (mobilheimů), různé stroje, či další speciální práce v terénu.

Odvezete i zahraniční klienty domů (do zahraničí)?

Ano, samozřejmě, naše odtahová služba provádí odtahy po celé Evropě a to jak ze zahraničí do ČR, tak z ČR do zahraničí. Odtáhneme tedy i zahraniční klienty domů.

Nenašli jste odpověď na to, co hledáte? Zeptejte se nás e-mailem nebo telefonicky, SMSkou nebo e-mailem.