Pomáháme motoristům v nouzi!

Jsme tu pro vás NONSTOP:

+420 777 124 077

Časté dotazy

Ptejte se nás na co chcete, my, na co chceme odpovíme.

Jak to, že má většina zákazníků nárok na odtahovou službu/asistenční službu zdarma?

Všechny pojišťovny působící na našem trhu v oblasti pojištění vozidel, poskytují ke svému „povinnému ručení“, či havarijnímu pojištění asistenční služby ZDARMA. Každá z těchto pojišťoven má svojí asistenční službu. Jelikož je naše firma smluvním partnerem těchto dispečinků asistenčních služeb, mohou naši klienti čerpat přímo od nás tyto služby ZDARMA.

Jak můžete poskytovat služby, za které vám nikdo neplatí?

Za svoje služby si samozřejmě zaplatit necháme, ale ne od zákazníků, kteří mají nárok na tyto služby zdarma v rámci služeb ke své pojistce, či asistenční kartě. Naší firmě, jako smluvnímu partnerovi všech významných dispečinků asistenčních služeb působících v ČR, za odtah vozu, nebo asistenci zaplatí přímo příslušná asistenční služeba, u kterého má zákazník nárok na služby zdarma.

Opravdu mají všichni nárok na odtah / asistenci / vyproštění zdarma?

Všichni rozhodně ne, většina českých motoristů ano. Každá pojišťovna má jiné podmínky za kterých poskytuje služby zdarma. Některé poskytují odtah vozu zdarma jen při nehodě, jiné i při poruše. K některým pojistkám máte zdarma opravu vozu na místě poruchy, odemčení vozu při zabouchnutí klíčků uvnitř, nebo dovoz PHM, pokud Vám dojde palivo, či výměnu kola při defektu, pokud si zapomenete hever, či klíč na kola, nebo nejde kolo povolit, atd. U některých pojistek jsou právě tyto služby ve výlukách ze služeb zdarma. Záleží na Vaší pojistce a konkrétní situaci. Vše by jste se měli dočíst ve vaší pojistné smlouvě, nebo pojistných podmínkách. Existují dokonce pojistky (zcela výjimečně), které nemají v ceně žádné asistenční služby zdarma.

Jak zjistím na jaké konkrétní služby mám nárok zdarma?

Buď se tyto informace dočtete ve své pojistné smlouvě, či pojistných podmínkách, nebo stačí zavolat na 777 124 077 při konkrétní nastalé situaci, kterou potřebujete pomoci vyřešit a zeptat se nás. Obecně se dá říci, že při nehodě mají nárok na služby téměř všichni kdo mají platné povinné ručení, při poruše téměř všichni kdo mají havarijní pojištění a jen část těch, kdo mají pouze povinné ručení. Záleží na konkrétní pojišťovně a konkrétním druhu pojištění. Vzhledem k tomu, že pojišťovny poměrně často tyto podmínky mění, nemá cenu zde dnes konkrétně rozebírat podmínky, neboť zítra může být situace úplně jiná. V současné době se rozsah služeb zdarma pohybuje obvykle v rozpětí od 1 000,- Kč do 75 000,-Kč (ojediněle i více, ale nejčastěji od 1 800,- do 7 000,-Kč). Pokud u dopravní nehody figurujete jako poškození, máte nárok na proplacení veškerých služeb spojených s odtahem vozidla, s jeho případným vyproštěním a s půjčením náhradního vozu z povinného ručení vozidla viníka nehody. Poškozeným jsme schopni poskytnout veškeré služby ZDARMA a jejich proplacení si vyřídit přímo s příslušnou pojišťovnou. Pří tomto postupu od Vás potřebujeme plnou moc k vyřízení této záležitosti za Vás a k následnému proplacení přímo nám.

Pokud využiji služby zdarma z titulu pojistky, přijdu o bonus?

O bonus k dané pojistce, ze které čerpáte asistenční služby zdarma, rozhodně nepřijdete. Jedná se o služby zdarma, jako nadstandardní služby k Vaší pojistce, nikoliv o čerpání pojistky.Doplnění (1. 3. 2013): V poslední době začala při uplatnění nároku na odtah odečítat bonus pojišťovna Direct a některé další pojišťovny k tomu mají tendence, proto je lepší se na tuto skutečnost dotázat v okamžiku zásahu, neboť se tato situace může změnit i u Vaší pojistky.

Můžete mě odtáhnout ze zahraničí do ČR?

Samozřejmě že ano. Naše odtahová služba provádí odtahy vozidel běžně po celé Evropě.

Naložíte vozidlo, které je na střeše v lese a má ulomené kolo?

Ano. Nejprve provedeme vyproštění tohoto vozu z lesa, otočíme jej na kola (nebo alespoň na podvozek bez kol, pokud poškozené vozidlo kola momentálně nemá) a pak jej samozřejmě naložíme. Naložíme a odtáhneme vozidlo v jakémkoliv stavu a vyprostíme jej v podstatě odkudkoliv.

Odvezete s odtahovaným vozidlem i jeho posádku?

Spolu s odtahovaným vozidlem samozřejmě odveze naše odtahová služba i jeho posádku. Nutností ovšem je, aby jste při nahlášení požadavku na odtah vozu nahlásili i počet osob, které je potřeba přepravit. Podle počtu osob (2, 4, 6, 8 osob) vyšleme příslušné vozidlo s potřebným počtem sedadel.

Za jak dlouho přijedete na místo nehody / poruchy?

Na váš požadavek, či na požadavek dispečinku vyjíždí naše asistenční služba, nebo odtahová služba prakticky okamžitě, nejpozději však do 15 minut. Pokud se Vaše vozidlo nachází do 25 km od našeho stanoviště, budeme u Vás obvykle od 30 do 45 minut od nahlášení události. Pokud se nacházíte ve větší vzdálenosti, sdělíme Vám předpokládaný čas příjezdu při objednávce odtahu. Jsou samozřejmě i situace, kdy nejsme schopni čas dodržet (např. situace, kdy nám blokuje příjezd k Vám jiná autonehoda, atd). Pokud ovšem taková situace nastane, budeme Vás o ni neprodleně telefonicky informovat a domluvíme si další postup a čas.

Převezete spolu s přepravovanou posádkou i třeba psa, nebo jiné zvíře?

Pokud je Vaše zvíře zvyklé cestovat autem a nebude naše odtahové vozidlo znečisťovat, tak vám samozřejmě vyjdeme vstříc a odtahová služba převeze i vaše zvíře.

Kolik stojí odtah / asistence / vyproštění?

Většina českých motoristů má nárok na odtah, asistenci, nebo i vyproštění ZDARMA. Pokud patříte do skupiny motoristů, která nemá nárok na odtah/asistenci zdarma, nebo budete za odtah doplácet (pokud je nad limit služeb k pojistce, nebo kartě), pak Vám cenu za konkrétní zásah rádi spočítáme. Cena za jeden kilometr se u odtahu odvíjí především od hmotnosti odtahovaného vozu (osobní auto do 2 tun celkové hmotnosti, od 2 do 3,5 tuny, do 7,5 tuny, nad 7,5 tuny) a od vzdálenosti odtahu vozu. U vyprošťování se cena určí na místě podle konkrétní situace, náročnosti vyproštění a použití potřebné techniky (naviják, jeřáb, unimog, tatra 815, …). Celkovou cenu za konkrétní odtah Vám rádi sdělíme telefonicky, nebo emailem po obdržení detailních informací (místo naložení a složení, počet osob k transportu s vozidlem, o jaké vozidlo se jedná,…). Cenu za vyproštění jsme schopni určit přesně až podle situace na místě nehody.

Pokud chci odtáhnout vozidlo, musím být na místě nehody / poruchy?

Nemusíte. Jen se musíme domluvit na podrobnostech (kde a kdy má odtahová služba vozidlo nakládat a skládat, kde jsou případně k vyzvednutí klíče a doklady od vozidla, …).

Jaké informace potřebujete vědět při objednávce odtahu / asistence?

Pro odtah vašeho vozu nebo asistenci potřebujeme vědět především:Místo, kde se vozidlo nachází (jeli jsme z … do … a jsme asi tam a tam). Pokud můžete zjistit GPS souřadnice polohy vašeho vozu (třeba z navigace, nebo telefonu), sdělte nám je prostřednictvím SMS, emailem, nebo telefonicky. Velmi tím zpřesníte lokalizaci a zrychlíte příjezd odtahové služby.

  1. Kontakt na osobu na místě (jméno, mobil)
  2. Co se stalo (porucha/nehoda)
  3. Značka, typ, barva a SPZ vozidla
  4. U jaké pojišťovny máte sjednané povinné ručení (číslo zelné karty) nebo i havarijní pojištění – číslo pojistky. Tyto údaje potřebujeme vědět, pokud máme ověřit nárok na odtah/asistenci ZDARMA
  5. Kolik osob chcete přepravovat s odtahovaným vozidlem.
  6. Kam se vozidlo poveze (adresa servisu/místa složení)
  7. Pokud máte nějaké další přání či dotazy k zásahu (odtahu / asistenci), sdělte nám je předem, abychom vám mohli vyhovět i ve vašich nestandardních požadavcích.

Polohu, kde se nacházíte potřebujeme znát co nejpřesněji. Informace typu „jsem někde v lese na Šumavě“ nám moc práci neusnadní a může velmi prodloužit náš příjezd k vám a prodražit celý zásah. Bohužel i to se někdy stává. Známe ale velmi dobře centrální Šumavu a s vaší lokalizací vám vhodnými dotazy rádi pomůžeme.

Pokud chci využít služeb zdarma, musím si nechat vozidlo opravit u Vás?

Rozhodně to není naše podmínka. Vy jste zákazník a tak určujete, kam se Vaše vozidlo poveze. Pokud nechcete opravit vozidlo u nás, můžeme Vám doporučit jiný servis se kterým mají naši zákazníci dobré zkušenosti, nebo odtahová služba odveze vaše vozidlo tam, kam si řeknete – do vašeho servisu, nebo třeba k vám domů.

Funguje Šumavská asistenční a odtahová služba i v noci a o víkendu?

Šumavská asistenční a odtahová služba funguje NONSTOP. NONSTOP v našem pojetí znamená, že asistenční a odtahová služba funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce běžném a 366 v roce přestupném, za každého počasí (i při sněhové kalamitě). Na rozdíl od některé naší „NONSTOP“ konkurence, nevypínáme telefony po setmění a o víkendu – telefony nevypínáme nikdy.

Převezete nám při odtahu i děti a zavazadla?

Samozřejmě že ano. Naše odtahová služba se postará o vaše vozidlo, vás, vaše děti i vaše zavazadla.

Odtáhnete naše vozidlo na laně?

Ne, v žádném případě. Na tažení na laně se nevztahují naše pojistky a je nejen značně rizikové, ale i neprofesionální. K tahání druhého vozu na laně není vůbec žádný důvod. Vozidlo vám odtáhneme přímo na odtahovém voze.

Co se stane, pokud moje vozidlo během přepravy poškodíte?

Přepravovaná vozidla máme standardně pojištěná na 2 000 000,- Kč, takže pokud by náhodou došlo k poškození vašeho vozu při přepravě nebo nakládce, bude tato škoda hrazená z naší pojistky. Za celou dobu fungování naší odtahové služby (v letech 2000-2012) došlo z naší strany k takové situaci jen jednou a to k poměrně malému poškození (způsobená škoda na vozidle nepřesáhla 10 000,- Kč).

Na střeše mého vozu mám kola/rakev, musím je před odtahem sundat?

Ve většině případů kola ani rakev sundavat nemusíte a je lepší je na střeše ponechat. Raději nás o této skutečnosti ale informujte už při objednávce odtahu, abychom se na tento fakt případně připravili.

Kam moje vozidlo odtahová služba odveze?

Odtahová služba v podstatě odveze vaše vozidlo tam, kam se spolu domluvíme. Záleží to vlastně jen na vás.

Opravíte mé auto na místě poruchy?

Pokud to povaha poruchy vašeho vozu umožní, tak naše asistenční služba provede opravu vozu na místě poruchy. Samozřejmě, že se nejprve vyptáme na okolnosti, za jakých k poruše došlo a pak předběžně určíme možnou příčinu poruchy a podle toho se společně s Vámi rozhodneme, zda je rozumné, aby k vašemu vozu vyjelo asistenční vozidlo, nebo rovnou vozidlo odtahové služby, které vás odveze do servisu.

Přepravuje vaše odtahová služba i motorky?

Ano, naše odtahová služba přepravuje i motorky a to jak nové, porouchané, tak i havarované. Kromě motorek přepravujeme i zemědělskou, manipulační a stavební techniku. Pro naše zákazníky jsme prováděli i přepravu nadměrných nákladů, obytných domů (mobilheimů), různé stroje, či další speciální práce v terénu.

Odvezete i zahraniční klienty domů (do zahraničí)?

Ano, samozřejmě, naše odtahová služba provádí odtahy po celé Evropě a to jak ze zahraničí do ČR, tak z ČR do zahraničí. Odtáhneme tedy i zahraniční klienty domů. Nenašli jste odpověď na to, co hledáte?